Tech Sight

“Üretimin Geleceği ve Yeni Malzemelerin Keşfi” gündemi altında farklı sektörlerde ki başarılı ve tecrübeli sanayi temsilcilerinin görüşleri ile şekillenen ve gelecek bakış açısıyla hazırlanan yazılarımız.

Günümüzde yaşanan global gelişmeleri ve değişimleri dikkate alarak farklı sektörlerden teknoloji profesyonellerinin temsil ettikleri sektörlerde üretimin yakın geleceğini değerlendirdiği, üretim dinamiklerinin nasıl değişebileceğini kendi düşünceleri ile anlattığı ve fark yaratma potansiyeline sahip teknolojilerden bahsettiği bilgilendirici yazılar yayınlıyoruz.

Ideaport Tech Sight: Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Kimya

Ideaport Tech Sight yazı serimizin bir yenisinde gelişen teknolojilerin kimya sektörünü nasıl etkilediğini gündemimize taşıdık. BASF İnovasyon Merkezi ve Pazar Geliştirme Direktörü Mübahat Akın'ın değerli görüşleri ışığında bu sektörü mercek altına alan yeni yazımızı sunuyoruz.

Ideaport Tech Sight: Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Makine İmalat

Bu yazımızda gelişen teknolojilerin makine imalat sektörünü nasıl etkilediğini gündemimize taşıdık. Ermaksan Ar-Ge Koordinasyon Sorumlusu Fatih Pıtır'ın değerli görüşleriyle sizlerle!

Ideaport Tech Sight: Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Otomotiv

Ideaport Tech Sight yazı serimizin yeni yazısında gelişen teknolojilerin otomotiv sektörünü nasıl etkilediğini gündemimize taşıdık. Bu konuda TOFAŞ Dijital Dönüşüm ve IT Yöneticisi Altay Kermooğlu'nun değerli görüşlerini alarak sizlerle paylaşıyoruz.

Ideaport Tech Sight: Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Beyaz Eşya

Ideaport Tech Sight serisi altında yeni yazımız “Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Beyaz Eşya” 
Vestel Beyaz Eşya Otomasyon ve Projeler Geliştirme Müdürü Tolga Özdenli’nin değerli görüşleriyle yayında!

Ideaport Tech Sight: Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Telekomünikasyon

Ideaport Tech Sight serisi altında yeni yazımız “Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Telekomünikasyon”  NETAŞ İnovasyon ve Ar-Ge Stratejileri Direktörü Rıza Durucasugil’in değerli görüşleriyle yayında

Ideaport Tech Sight: Yeni Malzemelerin Sektörel Etkileri - Metal

Ideaport Tech Sight serisi altında yeni yazımız “Gelişen Teknolojilerin Sektörel Etkileri - Metal” 
Borçelik Akıllı Üretim Teknolojileri Müdürü Saygın Kaçar’ın değerli görüşleriyle yayında

Ideaport Tech Sight: Yeni Malzemelerin Sektörel Etkileri - Beyaz Eşya

Ideaport Tech Sight yazı serimizin yeni yazısını “Yeni Malzemelerin Sektörel Etkileri, Beyaz Eşya” başlığı altında Arçelik Global Teknoloji Takım Lideri Orkun Kaymakçı’nın kaleminden sizlerle buluşturuyoruz. 

Ideaport Tech Sight: Tekstil

Ideaport Tech Sight serisinde bu sefer incelemeye aldığımız konu "Tekstil" sektörü. Malzeme teknolojileri ve gelişen teknolojiler tekstil sektörünü nasıl etkiliyor? Zorluteks Tekstil Ar-Ge Merkezi Müdürü Murat Yıldırım'ın yorumlarıyla sizlerle! 

Ideaport Tech Sight: Toprak Bazlı İmalat

Yılın ikinci yazısında odak konumuz “Toprak Bazlı İmalat” sektörünün geleceği oldu. Kütahya Porselen İnovasyon Müdürü Şule Kanca Eryılmaz’ın kalemiyle karşınızda! Malzeme teknolojileri ve gelişen teknolojiler taş ve toprağa dayalı imalat sektörünü nasıl etkiliyor öğrenmek için göz atabilirsiniz.

Ideaport Tech Sight: Biyoteknoloji

Ideaport Tech Sight serisinde bu kez odağımız, günlük hayatımızın bir parçası olan hemen hemen tüm ürün ve hizmetlerde kendini gösteren ve birçok alanda devrim yaratan bir teknoloji olarak biyoteknoloji! Livzym Biyoteknoloji Kurucu Genel Müdürü Dr. Serdar Uysal’ın kaleminden…

Ideaport Tech Sight: Yenilenebilir Enerji

Fosil yakıt temelli enerji kaynakları, gelecekte yerini yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına bırakacak. Ideaport Tech Sight gündeminde bu kez fotovoltaik malzemeler var.

Ideaport Tech Sight: Tarım

Ideaport Tech Sight serimizde bu kez odağımız Tarım! Malzeme bilimi ve teknolojisinde yaşanan gelişmeler, tarımda malzemelerin kullanım alanını ve uygulamalarını nasıl değiştirecek? Cevabı Tekfen Tarım’dan Pınar Türkmen’in kaleminden çıkan yazıda

Ideaport Tech Sight: Otomotiv

“Üretimin Geleceği ve Yeni Malzemelerin Keşfi” başlığı altında yenilikçi malzeme teknolojilerinin farklı sektörlerdeki endüstriyel üretimi günümüzde nasıl etkilediğini ve yakın gelecekte nasıl etkileyeceğini teknoloji profesyonellerinin görüşleriyle anlamaya ve teknoloji ekosistemine aktarmaya çalışıyoruz. Bu çalışmada da ülkemizde katma değer yaratan farklı sektörleri ve şirketleri temsil eden teknoloji liderlerinin geleceğe dair değerlendirmelerini kısa yazılarla sizler için derlemeye çalıştık. “Ideaport Tech Sight” adını verdiğimiz serinin bu yayınında otomotiv sektörünün geleceğine Farklabs’tan İffet İyigün Meydanlı’nın bakış açısıyla odaklandık. 

Ideaport Tech Sight - Havacılık

Dünya genelinde saatte 400’den fazla uçağın kalkış yaptığı ve günde 100.000’den fazla ticari uçuşun gerçekleştiği havacılık sektörü, kendi ihtiyaçları kapsamında farklı teknolojileri geliştiren ve bu teknolojileri ilk defa kullanan öncü bir sektör. Farklı sektörleri ve farklı şirketleri temsil eden yönetici seviyesindeki teknoloji liderlerinin, yeni malzeme teknolojilerinin temsil ettikleri sektördeki üretimi yakın gelecekte nasıl etkileyebileceğine dair değerlendirmelerini içeren ’tech sight’ serimize havacılık sektörü ile GE Aviation Türkiye’den Malzeme Teknolojileri Lideri Rıza Karadaş’ın değerlendirmeleriyle başladık.